Menu

zastrzezenia kart

 

 

Wysyłka wniosku PIT-WZ przez bankowość Internetową (Internet Banking) Kurpiowskiego Bank Spółdzielczego w Myszyńcu

Jeśli nie chcesz samodzielnie sporządzać deklaracji PIT, to zgodnie ze zmianą ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, obowiązującą od 15 marca 2017 r., może to za Ciebie zrobić Urząd Skarbowy. Aby skorzystać z tej formy rozliczenia, musisz w terminie do 18 kwietnia 2017 r., wypełnić i wysłać elektronicznie Wniosek PIT-WZ.

PIT-WZ – co to jest?

PIT-WZ to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez Urząd Skarbowy. Za jego pomocą prześlesz do urzędu skarbowego informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ci ulgi na dzieci, wydatków, które poniosłeś na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazania 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Urząd skarbowy na podstawie posiadanych informacji od pracodawców lub organów rentowych i danych z wniosku PIT-WZ  przygotuje zeznanie podatkowe.

 

Wniosek PIT-WZ o sporządzenie przez administrację skarbową zeznania podatkowego PIT-37 za rok 2016 można składać drogą elektroniczną do 18 kwietnia 2017 r.

Opcja dostępna jest wyłącznie dla  osób fizycznych.

 


Więcej informacji o PIT-WZ można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów pod adresem:
http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wniosek-o-sporzadzenie-zeznania-pit-wz

 

Instrukcja składania wniosku PIT-WZ jest opisana w poniżej zamieszczonej Instrukcji obsługi rachunku w systemie Internet Banking na stronie 59.


Zapraszamy i zachęcamy do korzystania z usługi.

 

X

Right Click

No right click